Полихроно, Олимпик бич: Колку е цена на кафе/лежалка/гиро во 8 туристички места во Грција?

Вурвуру - лежалки 15€, кафе 3€, пиво 4.5€, гиро 4€ vs. Паралија - лежалки 5€, кафе 2€, пиво 3€, гиро 3€... Какво искуство имате вие со цените во Грција летово?

polihrono-olimpik-bich-kolku-e-cena-na-kafe-lezhalka-vo-8-turistichki-mesta-vo-grcija-01.jpg

Спасе Манев, администратор на Фејсбук групата „На одмор во Грција“ сподели детални информации за цените во 8 туристички места таму.

Од Олимпик бич до Неос Мармарас, тој ги открива цените на кафе, лежлака, пиво, гиро итн.

Се разбира, ова се цени според информациите до кои дошол Спасе. Плус, мора да нагласиме и дека цените може да варираат дури и во едно исто туристичко место, во зависност од тоа во кој бич бар или локал ќе седнете.

Цените на плажите на Егејско море, според објавата во групата „На одмор во Грција“:

Олимпик бич

- Лежалки 4€
- Кафе 2€
- Сок 2€
- Пиво 3€
- Гиро 3.3€
- Мусака 5.5€

Паралија

- Лежалки 5€
- Кафе 2€
- Сок 2€
- Пиво 3€
- Гиро 3€
- Мусака 7€

Полихроно

-Лежалки бесплатни (мора да се нарача за пиење)
-Кафе 2.5€
-Сок 2.5€
-Пиво 4€
-Гиро 4€
-Мусака 8.5€

Неа Мудања

- Лежалки бесплатни (мора да се нарача за пиење)
- Кафе 3€
- Сок 3.5€
- Пиво 4€
- Гиро 4€
- Мусака 8€

Уште 4 туристички места на следната страна...Би можело да ве интересира:

Природни атракции во Грција кои вреди да се видат, покрај плажите Пештери со езера, карпи и национални паркови – Грција може да понуди многу покра...
Не е срамота да нарачате само кафе и да седите со часови - Грк споделува совети за културно однесува... Ако седнувате во кафуле не треба да го испиете кафето и веднаш да избегате, Грци...
Низ објективот на Евгениј Хоуп: „Македонија ја заменив за Малдиви на неколку месеци – подводниот све... „Кога скокнав во вода и се завртев имаше над триесеттина ајкули кои се бореа да ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg