Низ илустрации: 12 ситуации во кои чувањето мало дете ви заменува тренинг
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 20-05-2019
Возач 20-05-2019
Продавач 20-05-2019


Низ илустрации: 12 ситуации во кои чувањето мало дете ви заменува тренинг

Ако мислите дека по раѓањето дете нема да имате време да вежбате – се лажете, бидејќи самото чување на детето ќе ви биде замена за фитнес.

niz-ilustracii-12-situacii-vo-koi-chuvanjeto-malo-dete-vi-zamenuva-trening-vo-teretana-01.jpg

Животот со мало дете не е воопшто лесен, постојано сте во движење, мора да бидете активни и подготвени за физичка активност, без да го перципирате тоа така.

Активностите кои секојдневно ги имате со неуморно дете може да бидат замена за вежби на различна група мускули и делови од телото.

Во продолжение погледнете неколку илустрирани примери за тоа како чувањето дете може да биде замена за теретана.

Зошто на мајките не им требаат фитнес центри:

Трчање со пречки

niz-ilustracii-12-situacii-vo-koi-chuvanjeto-malo-dete-vi-zamenuva-trening-vo-teretana-02.jpg

Истегнување

niz-ilustracii-12-situacii-vo-koi-chuvanjeto-malo-dete-vi-zamenuva-trening-vo-teretana-03.jpg

Кревање бенч

niz-ilustracii-12-situacii-vo-koi-chuvanjeto-malo-dete-vi-zamenuva-trening-vo-teretana-04.jpg

Кревање тежина од долу до висина на колкови (deadlift)

niz-ilustracii-12-situacii-vo-koi-chuvanjeto-malo-dete-vi-zamenuva-trening-vo-teretana-05.jpg

Трчање со товар

niz-ilustracii-12-situacii-vo-koi-chuvanjeto-malo-dete-vi-zamenuva-trening-vo-teretana-06.jpg

Чучњеви

niz-ilustracii-12-situacii-vo-koi-chuvanjeto-malo-dete-vi-zamenuva-trening-vo-teretana-07.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

15 илустрации кои точно го опишуваат животот кога имате деца Родителството е исполнето со радосни моменти во секоја фаза, но факт е дека не е...
Фотка од татко што му менува пелена на своето дете во јавен тоалет ста... Дали сопствениците на локалите прават сè за да им го олеснат престојот на луѓето...
Низ илустрации: Како изгледа животот на мајка која го посветува целото... Животот на мајките не е воопшто лесен, а Кара Вестерн го пресликува секојдневиет...