Инстаграм трендови за летните свадби на отворено

Летните свадби на отворено никогаш не биле толку популарни како сега и може да изгледаат совршено ако направите сè како што треба.

instagram-trendovi-za-letnite-svadbi-01.jpg

На плажа, на отворен простор во природа или под шатор со поглед на градот – свадбите во лето може да бидат магични.

Секако, покрај главните работи кои мора да ги завршите, за свадбата да биде беспрекорна во секој поглед, мора да се погрижите и за најмалите детали.

Па, ако сакате да бидете во чекор со трендовите, погледнете што е хит на Инстаграм за летните свадби на отворено:

Цветен олтар за сликање

instagram-trendovi-za-letnite-svadbi-02.jpg

Дрвени детали

instagram-trendovi-za-letnite-svadbi-003.jpg

Тепих во екстериер

instagram-trendovi-za-letnite-svadbi-03.jpg

Колачи украсени со јадливи цвеќиња

instagram-trendovi-za-letnite-svadbi-04.jpg

Бокал со вода и овошје за освежување

instagram-trendovi-za-letnite-svadbi-05.jpg

Бар со коктели или шампањ

instagram-trendovi-za-letnite-svadbi-06.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5.000 гости, 10-дневна прослава: Како изгледа свадбата на синот на најбогатиот султан на светот? На главната забава биле поканети 5.000 гости, а со сите церемонии, свадбата ќе т...
Немало луксуз и веселби со 500 гости - Како изгледале свадбите во Југославија? Свадбите во Југославија биле скромни, во кругот на семејството, без гламурозна о...
Дел од најубавите македонски невести на Инстаграм во 2023-та (фото) Од уникатни детали во косата до бајковити венчаници, дел од најубавите македонск...
Најубавите свадби во 2023 година објавени на CRNOBELO Од романтичната венчавка на Драгица од Скопје и Марк од Бејрут во Либан, преку с...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg