Лежерни, отмени и свечени: Совршени невестински фризури за летните свадби (фото)

Како вашата коса да изгледа прекрасно на големиот ден, а да не ви биде пеколно жешко поради високите температури?

lezherni-otmeni-i-svecheni-sovrsheni-nevestinski-frizuri-za-letnite-svadbi-foto-1.jpg

Јуни, јули и август се месеци во кои се организираат голем број на свадби. Ако и вашата е закажана во лето, тоа значи дека треба да обрнете внимание на неколку важни работи при организацијата.

Фустанот, косата, шминката – сѐ мора да биде во совршен ред. Топлото време е предизвик, затоа што можно е да ви го расипе изгледот, или, пак, расположението.

lezherni-otmeni-i-svecheni-sovrsheni-nevestinski-frizuri-za-letnite-svadbi-foto-2.jpg

Високи температури, ветер или евентуално дожд – потребно е да бидете подготвени за секакво сценарио, доколку сакате свадбата да помине баш како што сте си замислиле.

Овојпат се фокусираме исклучиво на фризурата за летните венчавки. Најдобра опција е целата коса или дел од неа да се поткренати, за да не ви биде прежешко во текот на денот.

lezherni-otmeni-i-svecheni-sovrsheni-nevestinski-frizuri-za-letnite-svadbi-foto-3.jpg

Што се однесува до декорациите, цветните круни и шноли се модерни и шик варијанти за ова годишно доба, а ќе го кренат вашиот имиџ на сосема ново ниво. Неверојатно убаво стојат и деталите од бисери.

Плетенки, пунџа, кадрици – секоја варијација на фризура е дозволена, така што изборот е навистина голем. За да ви ја олесниме одлуката, издвоиме низа прекрасни предлози за невестински фризури.

lezherni-otmeni-i-svecheni-sovrsheni-nevestinski-frizuri-za-letnite-svadbi-foto-4.jpg

Сигурни сме дека ќе ве инспирираат, или, пак, ќе ви дадат идеја како би сакале да изгледа вашата коса на големиот ден:

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – ме...
5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Најубавите свадби во 2022 година објавени на CRNOBELO.com (фото) Од романтичната венчавка на Викторија Лоба во Охрид со вел од 3 метри до спектак...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg