„Ме запроси со прстенот од баба му, не знаев дали да плачам или да се смеам“

Некои ја жалеа дека ѝ дал навистина ужасен прстен, а други му порачуваа да си го земе и да бега од оваа „невеста од кошмарите“.

me-zaprosi-so-prstenot-od-baba-mu-ne-znaev-dali-da-placham-ili-da-se-smeam-01.jpg

На Reddit осамна објава од една анонимна жена која сподели фотографии од нејзиниот свршенички прстен и откри дека го мрази.

Партнерот ја запросил со прстенот кој му бил семејно наследство од баба му.

„Кога го извади прстенот и го видов како изгледа се трудев да не се насмеам, се прашував дали ова што го гледам е реално или не.“

me-zaprosi-so-prstenot-od-baba-mu-ne-znaev-dali-da-placham-ili-da-se-smeam-04.jpg

Винтиџ прстенот е златен со голем бисер и сигурно има сентиментална вредност за него, но идната невеста не е импресионирана од него. Таа вели дека се обидува да се навикне на него, но тешко ѝ оди.

Во коментарите на Reddit некои ја поддржаа, но некои ѝ кажаа дека е неблагодарна и треба да биде среќна што ја побарал за жена. Еден отиде дотаму што ѝ порача: „Се надевам дека ќе си го земе и ќе си замине од тебе.“

Што мислите вие?

Дел од коментарите за прстенот:

me-zaprosi-so-prstenot-od-baba-mu-ne-znaev-dali-da-placham-ili-da-se-smeam-11.jpg

me-zaprosi-so-prstenot-od-baba-mu-ne-znaev-dali-da-placham-ili-da-se-smeam-10.jpg

me-zaprosi-so-prstenot-od-baba-mu-ne-znaev-dali-da-placham-ili-da-se-smeam-09.jpg

me-zaprosi-so-prstenot-od-baba-mu-ne-znaev-dali-da-placham-ili-da-se-smeam-08.jpg

me-zaprosi-so-prstenot-od-baba-mu-ne-znaev-dali-da-placham-ili-da-se-smeam-07.jpg

me-zaprosi-so-prstenot-od-baba-mu-ne-znaev-dali-da-placham-ili-da-se-smeam-06.jpg

me-zaprosi-so-prstenot-od-baba-mu-ne-znaev-dali-da-placham-ili-da-se-smeam-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Немало луксуз и веселби со 500 гости - Како изгледале свадбите во Југославија? Свадбите во Југославија биле скромни, во кругот на семејството, без гламурозна о...
Дел од најубавите македонски невести на Инстаграм во 2023-та (фото) Од уникатни детали во косата до бајковити венчаници, дел од најубавите македонск...
Кул идеја за свадбени декорации: Детали во впечатливи бои кои создаваат контраст (фото) Без разлика дали станува збор за шарени цветови, свеќи и чаши со впечатлива боја...
Девојка ја прекроила венчаницата која на свадба ја носеле мајка ѝ и баба ѝ - ја расплака баба си (ви... Баба ѝ и мајка ѝ го носеле овој фустан на нивната свадба, а Британи сега го носи...
Водич за идни невести: Сè што ви е потребно за да организирате свадба за 1 месец Време е за вашата свадба од соништата? Но, дали ќе стигнам да подготвам се за ед...
Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg