20 идеи како да додадете боја во амбиентот на пролетните свадби

Неутралните и пастелни нијанси се секогаш идеални за пролет, но новиот тренд може да ги засени нежните бои.

20-idei-kako-da-dodadete-boja-vo-ambientot-na-proletnite-svadbi-01.jpg

На пролетните свадби најнов хит е додавање на силни, впечатливи и храбри бои кои ќе го освежат и „размрдаат“ амбиентот.

Доколку правите свадба на отворено, не се држете до класичните бели и пастелни бои и не се плашете да додадете силни и енергични бои.

Може да го направите тоа преку цветните аранжмани, шанк за пијалаци, таблите за пречек на гости, тортата, шанкот, украсувањето на столчињата, масите, делот за фотографирање и уште многу други работи.

Секако, овој стил не одговара за секаква свадба, но ако сакате нестандардна, опуштена, енергична и незаборавна свадба со весел амбиент, дозволете си да експериментирате со бои.

Неколку идеи како да додадете боја во амбиентот на пролетните и летните свадби:

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за едноставни, но уникатни свадбени торти со цветни декорации – ремек-дела за кои долго ќе се з... Нежна невестинска боја со бели цветови, основа со силна боја или бела основа со ...
Свадбен фотограф споделува најуникатните идеи и совети за свадба – не мора да има торта, не следете ... Пречекајте ги гостите на забавен начин, заменете ја свадбената торта со омиленио...
10 најбизарни свадбени обичаи ширум светот: младенците не смеат да одат во тоалет 3 дена по церемони... Додека кај нас на традиционалните свадби имаме одење по невеста, бричење на млад...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg