Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Графичар 08-02-2023
Технолог 08-02-2023


Кула од шампањ, уникатен транспорт – Топ 8 трендови за летни свадби 2021 (фото)

Конечно после долг временски период, можеме да уживаме во магијата на летните свадби. И покрај високите температури, има нешто особено привлечно во свадбите за време на летото – денот кој трае многу подолго од вообичаено, свежите летни ноќи и ѕвезденото небо.

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi-01.jpg

Кога станува збор за трендовите, оваа година секоја летна свадба задолжително треба да има барем еден од следните елементи:

Висечки украси и многу балони

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (10).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (5).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (8).jpg

Нетрадиционални цвеќиња и букети

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (9).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (6).jpg

Уникатен транспорт

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (17).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (14).jpg

Минималистички уреден простор за матичарот

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (11).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (19).jpg

Кадифени фустани за девериците

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (3).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (16).jpg

Масивни цветни инсталации како декор

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (12).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (13).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (4).jpg

Коктели спакувани како замрзнати сладоледи или послужени на невообичаен начин

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (1).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (15).jpg

Кула (или ѕид) од шампањско

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (18).jpg

Top-8-trendovi-za-letni-svadbi (7).jpg

Сепак, за што и да се одлучите, најважно е да бидете среќни и вистински вљубени. 

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Најубавите свадби во 2022 година објавени на CRNOBELO.com (фото) Од романтичната венчавка на Викторија Лоба во Охрид со вел од 3 метри до спектак...
10 најбизарни свадбени обичаи ширум светот: младенците не смеат да одат во тоалет 3 дена по церемони... Додека кај нас на традиционалните свадби имаме одење по невеста, бричење на млад...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg