„Голите“ венчаници ги освоија невестите низ светот – би носеле ли ваков фустан на вашата свадба?

„Најголем број жени не сакаат да носат балски фустани. Навистина е исцрпувачко, па затоа сега во мода се лесните и ‘лелеави’ фустани, кои сепак не се секојдневни“ - појаснува Вера Ванг. Погледнете повеќе модели од „голи“ венчаници кои се вистински хит во светот.

golite-venchanici-go-osvoija-svetot-bi-nosele-li-vie-neshto-vakvo-na-vashata-svadba-foto-01.jpg

По завршувањето на карантините и релаксирањето на мерките за заштита од ковид, свадбите се враќаат во полн ек, насекаде во светот, а во оваа 2022-ра година светски тренд се „голите“ фустани изработени од тантела, проѕирни материјали со постава во боја на кожа или во светли тонови.

„Голите“ фустани досега честопати беа забележани на црвениот тепих, а годинава се прв избор на жените што сакаат да застанат пред олтар во смел фустан, што истовремено е во тренд, а некои светски дизајнери во своите колекции веќе вклучија вакви венчаници.

Според Вера Ванг која важи за авторитет во светот на модата и за една од најскапо платените дизајнери на венчаници, новите невести бараат секси фустани за своите свадби од проста причина што тие се покомотни од традиционалните фустани со волуменозни здолништа и корсети.

„Најголем број жени не сакаат да носат балски фустани. Навистина е исцрпувачко, па затоа сега во мода се лесните и ‘лелеави’ фустани, кои сепак не се секојдневни. Сметам дека жените изгледаат најдобро кога се чувствуваат удобно“ – рече Вера во интервју за Insider.

Во продолжение погледнете повеќе фотографии од проѕирни венчаници:

Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...
Што да правите кога навистина не сакате да имате моминска забава? Иако има многу невести кои сакаат да бидат во центарот на вниманието, сепак има ...
Романтична колекција на венчаници од Oscar de la Renta за есен 2023 (фото) Oscar de la Renta ја престави новата невестинска колекција романтични венчаници ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg