Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


8 грешки што ги прават речиси сите невести со шминката, според мејкап артист

Барате мислење од сите, следите минливи трендови и не правите пробна шминка – мејкап артист открива кои се најчестите грешки што ги прават невестите кога станува збор за свадбена шминка.

8-greshki-shto-gi-pravat-rechisi-site-nevesti-so-shminkata-spored-mejk-ap-artist-01.jpg

Покрај венчаницата, шминката е еден од најважните детали за секоја невеста.

Свадбената шминка треба да изгледа добро и во живо и на фотографии, но и треба да издржи речиси цел ден.

Вадим Закаришчев е мејкап артист кој забележал дека голем број невести прават исти грешки кога одат на шминкање на свадба, а овие грешки неретко им го расипуваат изгледот.

За Insider, тој ги споделува најчестите:

Следите минливи трендови

Ова е една од најголемите грешки што ја прават невестите.

Трендовите се минливи, па кога ќе ги погледнете фотографиите по десет години голема е веројатноста да не ви се допаѓа вашата шминка.

Затоа, држете се до покласичен изглед.

8-greshki-shto-gi-pravat-rechisi-site-nevesti-so-shminkata-spored-mejk-ap-artist-02.jpg

Нападна шминка

Шминката не треба да го промени вашиот изглед, туку да ги нагласи вашите карактеристики.

Како што вели Вадим, сигурно сакате да се препознаете себеси кога ќе гледате видеа и снимки од свадбата.

Поради ова, избегнувајте нападна и темна шминка за вашата венчавка.

8-greshki-shto-gi-pravat-rechisi-site-nevesti-so-shminkata-spored-mejk-ap-artist-03.jpg

Барате мислење од сите

Ако ги прашувате сите за мислење за вашата шминка, само ќе си го отежнете изборот.

Во ред е да се консултирате со една-две пријателки, но нема потреба да барате мислење од сите.

8-greshki-shto-gi-pravat-rechisi-site-nevesti-so-shminkata-spored-mejk-ap-artist-04.jpg

Не правите пробна шминка

Ако сте во можност, препорачливо е да направите и пробна шминка. Бидејќи, она што го сакате некогаш не излегува како што сте си замислиле.

Кога ќе направите пробна шминка, ќе можете да направите и промени и да се консултирате со мејкап артистот за што е најдобро за вас.

8-greshki-shto-gi-pravat-rechisi-site-nevesti-so-shminkata-spored-mejk-ap-artist-05.jpg

Уште четири грешки на следната страница...



Би можело да ве интересира:

5 работи за кои вреди да дадете повеќе пари на вашата свадба и 5 работи што никој нема да ги забележ... Додека сите гости дефинитивно ќе обрнат внимание на храната и пијалаците, речиси...
Младенци бараат гостите да си го платат оброкот на свадбата, но и да им подарат пари: „Ова не е дона... „Би платила за мојот оброк ако младенците не бараат подарок. Но навистина е смеш...
Романтична колекција на венчаници од Oscar de la Renta за есен 2023 (фото) Oscar de la Renta ја престави новата невестинска колекција романтични венчаници ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg