2 едноставни начини да ги стегнете опуштените гради

Некои жени се горди на своите гради, други се срамат од нив, но нешто што ниту една не го сака е градите да ѝ изгледаат како да висат на неа.

2-ednostavni-nachini-da-gi-stegnete-opadnatite-gradi-01.jpg

Сепак, сите се соочуваат со проблемот опуштање и „виснување“ на градите во одреден период од животот, што е сосема нормално и очекувано.

Оваа промена никого не заобиколува и не може да се спречи целосно, но можете да ги одржувате градите и да не дозволувате тоа да се случува нагло и да изгледа невкусно.

Има два трика за кои се потребни состојки кои секој ги има во домаќинството и неколку минути во денот:

Домашна масажа со масло

За оваа масажа можете да искористите и маслиново масло, а постапката е следна:

Истурете малку масло на рацете и почнете да ги масирате градите со прстите. Движете ги прстите оддолу-нагоре, но правете и кружни движења. За 2 недели ќе забележите подобрување на формата.

2-ednostavni-nachini-da-gi-slednete-opadnatite-gradi-01.jpg

Маска со јајце

Потребни ви се 2 јајца, а постапката е повторно едноставна:

Скршете ги двете јајца и тргнете ги жолчките, а белките ставете ги во сад и матете додека не станат пенести. Нанесете еден слој на градите и оставете да се исуши, а потоа повторете ја постапката уште 4 пати.

Потребни се 5 слоја, а помеѓу секој се потребни околу 1-2 минути за сушење. Оставете неколку минути и исплакнете, а за 2 недели ќе забележите резултат.

2-ednostavni-nachini-da-gi-slednete-opadnatite-gradi-02.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

11 едноставни трикови со косата кои ќе направат да изгледате помладо Светли прамени во близина на лицето – светлата коса, за разлика од темната, пома...
9 едноставни навики кои ќе ви го подобрат изгледот (ако редовно ги практикувате) Добра навика: Гответе дома колку што е можно почесто – здраво е, плус оваа актив...
Сенката за очи покрива седи влакна и уште 9 трикови како да ја користите козметиката на повеќе начин... Секоја жена смета дека карминот е исклучиво за на усните, а маскарата оди само н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg