Банана шминка – хит за лето 2020


Банана шминка – хит за лето 2020

Како и сите трендови досега, така и новиот тренд за шминкање се појави неочекувано на Инстаграм.

banana-shminka-hit-za-leto-2020-001.jpg

Девојките одеднаш почнаа да практикуваат „банана-шминка.“ За што се работи?

Мејкап трендот се состои од силно жолта сенка и пеги по лицето.

Би излегле од дома носејќи го овој тренд?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 трендови на боја на коса кои ќе доминираат во пролет/лето 2019 Бебешко руса коса, нијансирана чоколадно кафена или пак црна? Кој е вашиот избор...
Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...
Трендови од 2017-та на кои слатко ќе се смееме во 2027-ма Како што има трендови од пред 10-ина или 20-ина години на кои слатко се смееме д...