55-годишна жена споделува сурово искрени фотки од својот целулит


55-годишна жена споделува сурово искрени фотки од својот целулит

55-годишна жена покажува дека сосема е во ред да имате и целулит и опуштено стомаче и подбрадок и низа други несовршености. Таа испраќа силна порака на Инстаграм.

55-godishna-zhena-spodeluva-surovo-iskreni-fotki-od-svojot-celulit-01.jpg

Надја Савалха e 55-годишна жена која сака на светот да му демонстрира дека социјалните мрежи се чиста лага.

Таа храбро позираше во долна облека и тоа на начин на кој намерно ги истакна сите мани на своето тело. Од целулит до опуштен стомак, Надја покажа дека не се срами од своето тело.

Описот на фотографиите ѝ гласеше:

„Предупредување! Жена го покажува целулитот!“

55-godishna-zhena-spodeluva-surovo-iskreni-fotki-od-svojot-celulit-04.jpg

55-godishna-zhena-spodeluva-surovo-iskreni-fotki-od-svojot-celulit-03.jpg

55-godishna-zhena-spodeluva-surovo-iskreni-fotki-od-svojot-celulit-02.jpg

Таа е актерка, новинарка и инфлуенсерка. Искрена е и сака да покаже дека реалноста е поинаква од тоа што го гледаме на Инстаграм.

Дел од нејзините забавни прикази на реалноста:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Споени веѓи - тренд кој не сакаме да се прошири (фото) Густите, споени веѓи можеби биле симбол за убавина во Античка Грција, но во моде...
Славни дами кои не би ги познале на стари фотки – денес личат на други жени Од драстични промени на имиџот, па до радикални естетски корекции, дел од ѕвезди...
3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена Тешко е да се одолее на трендовите во козметичката индустрија, но без разлика шт...

Најчитани неделава