„Ова е мојот задник со стрии и целулит“ - Македонка објави храбра фотка од плажа од Охрид


„Ова е мојот задник со стрии и целулит“ - Македонка објави храбра фотка од плажа од Охрид

ova-e-mojot-zadnik-so-strii-i-celulit-makedonka-objavi-hrabra-fotka-od-plazha-od-ohrid-01.jpg

Александра Трпеска e македонска Инстаграм блогерка која со една фотографија направена на плажа во Охрид, каде во бикини позира во природно издание без да ги крие несовршеностите на своето тело, испраќа моќна порака жените да го сакаат своето тело такво какво што е.

„Не бидете опседнати со својот изглед, бидете опседнати со слушањето на своето тело. Искрена фотографија од мојот мек задник полн со стрии и целулит, кој вибрира на плажата“, напиша Александра.

Секоја чест за потегот:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Славни дами кои никогаш не се сончаат За разлика од мнозинството жени, овие ѕвезди не само што не се печат на плажа, т...
Славни мајки по кои мажите вртат поглед на плажа (фото) Наспроти фактот што повеќепати имаат раѓано, како и дека мнозинството се во доцн...
Славни жени кои гордо ги покажуваат своите стрии Иако сме навикнати да ги гледаме во совршено издание, секогаш перфектно средени ...

Најчитани неделава