Една бела веѓа, различни бои на очи: 15 луѓе со уникатна убавина
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
продавач 17-09-2021


Една бела веѓа, различни бои на очи: 15 луѓе со уникатна убавина

Имате ли некоја уникатна генетска карактеристика поради која се чувствувате посебни?

edna-bela-vegja-razlichni-boi-na-ochi-15-lugje-so-unikatna-ubavina-01.jpg

Генетиката е чудна работа и понекогаш знае да не изненади. Така е случајот со изгледот на овие луѓе кои имаат уникатна убавина.

Од бои во различни очи до чуден облик на зеница, тие се посебни и се доказ за убавината на различноста.

Луѓе со уникатна убавина:

Различна боја на очи (хетерохромија)

edna-bela-vegja-razlichni-boi-na-ochi-15-lugje-so-unikatna-ubavina-02.jpg

Темен прамен коса

edna-bela-vegja-razlichni-boi-na-ochi-15-lugje-so-unikatna-ubavina-03.jpg

Наследен белег што изгледа како дупче

edna-bela-vegja-razlichni-boi-na-ochi-15-lugje-so-unikatna-ubavina-04.jpg

Бели трепки

edna-bela-vegja-razlichni-boi-na-ochi-15-lugje-so-unikatna-ubavina-05.jpg

Шпицести уши

edna-bela-vegja-razlichni-boi-na-ochi-15-lugje-so-unikatna-ubavina-06.jpg

Чуден облик на зеница

edna-bela-vegja-razlichni-boi-na-ochi-15-lugje-so-unikatna-ubavina-07.jpg

Белези од раѓање

edna-bela-vegja-razlichni-boi-na-ochi-15-lugje-so-unikatna-ubavina-08.jpg

Една бела веѓа (поради витилиго)

edna-bela-vegja-razlichni-boi-na-ochi-15-lugje-so-unikatna-ubavina-09.jpg

Уште 7 луѓе на следната страна...Би можело да ве интересира:

3 бои на кармини кои треба да ги има секоја жена Тешко е да се одолее на трендовите во козметичката индустрија, но без разлика шт...
Луѓе кои не се вклопуваат во „стандардите“, но се магично убави (фото) Некои насмевки и очи не се забораваат никогаш, само затоа што се сосема поинакви...
15 идеи за нокти во боите на есента Откако ја заменивме лесната летна облека со есенски џемперчиња, фармерки и марам...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg