Девојки одлучија со малку шминка да ги потсетат своите мајки и баби колку се убави (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Девојки одлучија со малку шминка да ги потсетат своите мајки и баби колку се убави (фото)

„Сакав да ја развеселам баба ми и малку кармин направи голема промена, изгледа одлично за 66 години, зарем не?“

devojki-odluchija-so-malku-shminka-da-gi-potsetat-svoite-majki-i-babi-kolku-se-ubavi-foto-01.jpg

Малку шминка може да направи голема промена и да потсети на подзаборавената убавина.

Така некои девојки одлучија да им приредат вакво изненадување на своите мајки и баби.

Девојки со малку шминка им докажаа на своите мајки и баби дека се вистински убавици:

„Ја нашминкав мајка ми.“

devojki-odluchija-so-malku-shminka-da-gi-potsetat-svoite-majki-i-babi-kolku-se-ubavi-foto-02.jpg

„Се разубавевме со мајка ми со минимална шминка.“

devojki-odluchija-so-malku-shminka-da-gi-potsetat-svoite-majki-i-babi-kolku-se-ubavi-foto-03.jpg

„Мајка ми ми дозволи да експериментирам.“

devojki-odluchija-so-malku-shminka-da-gi-potsetat-svoite-majki-i-babi-kolku-se-ubavi-foto-04.jpeg

„Сакав да ја развеселам баба ми и малку кармин направи голема промена, изгледа одлично за 66 години, зарем не?“

devojki-odluchija-so-malku-shminka-da-gi-potsetat-svoite-majki-i-babi-kolku-se-ubavi-foto-05.jpeg

„Ова е мојата 97-годишна баба...“

devojki-odluchija-so-malku-shminka-da-gi-potsetat-svoite-majki-i-babi-kolku-se-ubavi-foto-06.jpg

Уште 5 жени на следната страна...Би можело да ве интересира:

Дани Димитровска, Елена Ристеска и уште 16 жени на кои очите им се најсилен адут (фото) Очите на Дани Димитровска кријат бескрајно синило, длабоки и продорни со поглед ...
Каква шминка била во мода секоја година од 1982-ра до 2000-та? Секоја година се појавуваат нови модни трендови, како и трендови за убавина – ко...
20 фото докази дека не треба да пуштате брада, ако не знаете да ја одржувате Многу мажи посакуваат да чуваат долги бради и да бидат во чекор со модата, но то...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg