Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 правила кои се светост за Французинките

Секогаш се насмеани, не покажуваат тага пред луѓе кои не им се блиски и уште 9 навики на самоуверените, горди и заводливи Французинки.

10-raboti-koi-francuzinkite-nikogash-ne-gi-preskoknuvaat-01.jpg

Французинките не се препознатливи само по добриот стил, туку по начинот на кој живеат воопшто. Самодоверба, лесна шминка и грижа за себе и светот е нивен.

Работи кои Французинките никогаш не ги прескокнуваат:

Нега на својата кожа, мајките ги учат своите ќерки како да го прават ова уште додека се девојчиња.

10-raboti-koi-francuzinkite-nikogash-ne-gi-preskoknuvaat-02.jpg

Инвестирање во квалитетни капути, сметаат дека помалку, а поквалитетно, е подобро.

10-raboti-koi-francuzinkite-nikogash-ne-gi-preskoknuvaat-03.jpg

Подобро без модни додатоци, отколку со евтини и кичести.

10-raboti-koi-francuzinkite-nikogash-ne-gi-preskoknuvaat-04.jpg

Не штедат на храна и уживање во неа, кулинарството им е страст.

10-raboti-koi-francuzinkite-nikogash-ne-gi-preskoknuvaat-05.jpg

Уживаат да одат по пазарите и да уживаат во атмосферата и социјалнизацијата таму.

10-raboti-koi-francuzinkite-nikogash-ne-gi-preskoknuvaat-06.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 трикови во кои се крие посебниот шарм и убавината на Французинките Секој оброк им е ритуал, секој ден носат убава долна облека, а масажата на лицет...
Несредени кутикули на ноктите и уште 6 причини зошто изгледате неуредно Moжеби не ги следите светските модни трендови и не сакате да користите шминка, н...
Бисерни обетки и уште 8 работи кои секоја „обична“ жена ќе ја претворат во дама Некои дами едноставно зрачат со префинетост и елеганција. Женствени и одмерени, ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg