Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Ситуации во кои обичниот лак за нокти е спасот

Покрај толку многу бои и нијанси на лакови за нокти, кој би рекол дека обичниот, проѕирен лак може да биде спас во секојдневните ситни проблеми.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-001.jpg

Ова се неколку ситуации во кои обичниот лак за нокти може да ви биде спасот:

1. Со него може да ги поправите скршените или напукнати очила.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-01.jpg

2. Конецот полесно ќе се протне во иглата, ако го премачкате со малку лак за нокти.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-02.jpg

3. Бижутеријата нема да потемни ако ја налакирате.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-03.jpg

4. Шрафчињата подобро ќе стојат, ако претходно ги намачкате со лак.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-04.jpeg

5. Врвките никогаш нема да се разресат со помош на малку лак.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-05.jpg

6. Успешно ги покрива гребаниците на дрвените површини.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-06.jpg

7. Ги држи сите разлабавени копчиња на свое место.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-07.jpg

8. За’рѓаните делови од металните предмети нема да се прошират.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-08.jpg

9. Со малку лак може да го спречите пукањето на хулахопките.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-09.jpg

10. Или да ги заштедите штиклите од гребење.

situacii-vo-koi-obicniot-lak-za-nokti-e-spasot-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 популарни состојки за домашни маски и пилинзи за лице со кои треба да бидете внимателни Иако постои верување дека ги намалува акните и ги отстранува дамките, никако нем...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...
Сигурно некаде грешите – колку често (и како) треба да се туширате? Ако имате многу мрсна или многу сува кожа, најдобро немојте да се туширате секој...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg