7 убавици кои се доказ дека во Турција живеат прекрасни жени

Турчинките имаат некоја посебна магија во себе, зарем не? Фото докази дека во оваа земја живеат прекрасни жени...

7-ubavici-koi-se-dokaz-deka-vo-turcija-zhiveat-prekrasni-zheni-01.jpg

Во Турција живеат прекрасни жени, а овие актерки, модели и водителки се доказ за тоа.

Фото докази дека Турчинките имаат посебна убавина:

Мелиса Асли Памук - актерка, модел и Мис Турција 2011

Ханде Субаш - актерка, модел и Мис Турција 2005

Ханде Ерчал - актерка, модел и Мис Турција 2012

Бусе Искендероглу - актерка, модел и Мис Турција 2016

Елиф Озкул - водителка и актерка

Ебру Шам - модел и Мис Турција 2009

Берин Кекликлер - модел и Мис Турција 2013

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дами од Македонија и светот на кои впечатливите очи им се заштитен знак (фото) Бадемастите кафени очи на Елена Ристеска, очите сини како небо на Викторија Лоба...
Редовна масажа и уште 6 тајни на жените од Индонезија заради кои изгледаат 10 години помладо Маските од природни состојки се секогаш првиот избор на жените од Индонезија, а ...
Србинка дава детално упатство за креирање лажни пеги – хит тренд кај девојките ширум светот (видео) Како ви се допаѓа трендот на креирање на лажни пеги? Како многу девојки низ свет...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg