Македонки на Инстаграм со впечатлива убавина (фото)

Македонија е земја на убави луѓе, а овие Македонки се доказ за тоа... Со својот впечатлив изглед фотографиите на нивните Инстаграм профили го привлекуваат вниманието.

makedonki-na-instagram-so-vpechatliva-ubavina-foto-01.jpg

Постојат низа Инстаграм профили на девојки кои потекнуваат токму од тука, а чија убавина ќе направи да подзастанете на миг и детално да ги разгледате нивните профили.

Нивната впечатлива убавина прави да не минат незабележано на Инстаграм. Од модели и дизајнерки до жени со свои бизниси...

На некои заштитен знак им се впечатливите очи на други убавата насмевка, но тие дефинитивно го привлекуваат вниманието.

Девојки од Македонија со впечатлива убавина:

Сара Дамчевска

Мила Арсовска

Илариа Кирилов

Taтјана Јанушева

https://www.instagram.com/p/CYH0GgVsObn/

https://www.instagram.com/p/CL16NP7raTl/

Катерина Пипоноска

Уште 5 на следната страна...Би можело да ве интересира:

Боја на цимет и кафе – хит нијанса за коса за летната сезона (фото) Бојата на цимет и кафе е одличен избор ако сакате малку да ја осветлите косата в...
Рамен стомак, мал нос: Наметнати (и нереални) стандарди за убавина кои не треба да ви влијаат на сам... Совршен мал нос, полни усни и рамен стомак – слободно игнорирајте ги овие станда...
Опуштено стомаче, 'сплескан' задник: „Јас на Инстаграм vs. јас во реалноста“ „Јас во совршено издание во хеланки и фустан на Инстаграм vs. јас во реалноста в...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg