Масло од тиква - моќен еликсир за слабеење
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Масло од тиква - моќен еликсир за слабеење

Веќе е познато дека тиквата, освен што е многу вкусна, има безброј придобивки за здравјето.

maslo-od-tikva-mokjen-eliksir-koj-vi-pomaga-da-oslabete-01.jpg

Во последно време, често се потенцираат придобивките од маслото од тиква кое особено помага во борбата со килограмите.

Се добива со процес на цедење на семките од тиквата на начин на кој се задржуваат сите нејзини корисни својства.

Богато е со витамини А и Е, а неговиот состав успешно ги разградува мастите во телото, особено на проблематичните делови: задникот, бутините и стомакот.

Освен тоа, ги отстранува токсините и го подобрува лимфниот состав.

Во продолжение прочитајте на кој начин да го користите маслото од тиква за да ослабете:

Консумирајте го на празен стомак

Ако сакате да ослабете, најдобро е да консумирате ладно масло од тиква, и тоа по една лажица наутро, на празен стомак, 15 минути пред појадокот.

Ако не ви се допаѓа вкусот на чистото масло, можете да го измешате со мед.

Консумирајте масло од тиква три недели, а потоа направете пауза од еден месец. На овој начин можете да изгубите и до 5 килограми.

maslo-od-tikva-mokjen-eliksir-koj-vi-pomaga-da-oslabete-03.jpg

Додадете го во салата

Ако не сакате да го пиете маслото или да го комбинирате со мед, користете го при подготовка на салата.

Идеално би било да додадете неколку лажички во салата од зеленчук со варено месо.

Ова може да ви биде вечера во период од три недели, а потоа паузирајте две недели. На овој начин се губат околу 4-5 килограми.

maslo-od-tikva-mokjen-eliksir-koj-vi-pomaga-da-oslabete-02.jpg

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Едноставни трикови за справување со најчестите проблеми со ноктите Навистина е лесно да ги оштетите вашите нокти, а секој од проблемите со нив може...
Природни лекови што можеби ќе ви помогнат да се ослободите од 'рчењето Дури 75% од луѓето се соочуваат со отежнато дишење во текот на ноќта. Во некои с...
10 лоши навики кои всушност му помагаат на вашето здравје Mалку трач е добро за вас. Озборувањето прави да учите од грешките на другите и ...