Како да го исчистите секое делче од домот од прашина?


Како да го исчистите секое делче од домот од прашина?

Секој сака чист и удобен дом каде може да се релаксира, па и каде може да покани гости. Еден проблем околу чистотата на домот е тоа што практично ниту една крпа не може доволно добро да ги чисти сите најмали делови од домот...

kako-da-go-iscistite-sekoe-delce-od-domot-od-prashina-01.jpg

Ако сакате на брз и едноставен начин да си помогнете за полесно да го чистите секое просторче од домот, можете да пробате сами да си направите уникатна - гумена крпа.

Потребни состојки:

  • 1 чаша млака вода
  • 1 лажица густин
  • 150ml бело лепило
  • Боја за храна
  • Сад за мешање

Подготовка:

Во половина шолја вода додадете го густинот и мешајте, потоа додадете го лепилото и додадете ја и втората половина шолја. Капнете неколку капки боја и мешајте. По некое време смесата ќе се зацврсти и со неа можете да го чистите секој простор во домот:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Колку често треба да ги чистите сите делови од бањата? На никој не му е омилено кога ќе дојде време за чистење на бањата, но одредени д...
Топ 5 работи во домот на кои не смеете да штедите дури и кога сте „кнап“ со пари Од прозорци до добра инсталација, кога опремувате или реновирате дом на кои рабо...
За чисти теписи: Едноставен и евтин прашок што можете сами да си го направите Кога теписите мирисаат свежо и пријатно, целиот амбиент во домот се менува. Наме...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава