Лесни совети и трикови со кои ќе ја вратите белината на патиките


Лесни совети и трикови со кои ќе ја вратите белината на патиките

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-01.jpg

Белите патики се веројатно омилениот пар пролетни обувки кои едвај чекаме да ги извадиме од шкафчето. Но, кога ќе ги извадиме сфаќаме дека од бели станале сивкасти или пожолтеле.

Како да ја вратите белината и чистотата на белите патики, како да се штотуку купени?

Има неколку правила, совети и трикови кои треба да ги следите за таа цел:

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-02.jpg

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-03.jpg

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-04.jpg

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-05.jpg

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-06.jpg

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-07.jpg

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-08.jpg

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-09.jpg

lesni-soveti-i-trikovi-so-koi-ke-ja-vratite-belinata-na-patikite-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Мали трикови како да ги исчистите омилените бели патики Со завршувањето на сезоната на снегови, дождови и извалкани чизми, доаѓа времето...
Топ 5 работи во домот на кои не смеете да штедите дури и кога сте „кнап“ со пари Од прозорци до добра инсталација, кога опремувате или реновирате дом на кои рабо...
Корисни совети: Како да ги перете патиките во машина, без да ги оштетите? Во сезоната кога најмногу се носат бели и светли летни патики, сè што ви е потре...

Спонзорирани линкови: