Идеи за декорација на велигденската трпеза (фото)


Идеи за декорација на велигденската трпеза (фото)

Еден од најголемите христијански празници, Велигден, секогаш се одбележува со богата трпеза преполна со вкусна храна.

20-idei-za-dekoracija-na-veligdenskata-trpeza-01.jpg

Но кога истата е беспрекорно декорирана, задоволството е уште поголемо. Доколку немате идеја како да ја декорирате велигденската трпеза оваа година ви посочуваме 20 прекрасни идеи.

Ова се тие трпези за кои се вели дека „окото ќе се наполни“ од самото гледање на истата, нели?

Инспирирајте се и поставете ја најубавата трпеза за Велигден досега:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

16 идеи кои ќе направат да го засакате летото уште повеќе (фото) Доколку летото е вашето најсакано годишно време, за вас имаме 16 одлични идеи со...
Водич за почетници: Сè што треба да знаете ако годинава првпат фарбате... Ако сте почетник на тема велигденски јајца, постојат неколку совети кои ги следе...
10 причини зошто алуминиумската фолија ви е најдобриот пријател во куј... Речиси не постои дом во кој нема алумуниумска фолија. Кога печете нешто во сад з...