10 работи кои никогаш не треба да ги чувате во бањата


10 работи кои никогаш не треба да ги чувате во бањата

Иако некои производи се наменети за да се користат во бањата, дефинитивно не треба да се чуваат таму, како и многу други работи.

10-raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-chuvate-vo-banjata-01.jpg

Заради влагата во бањата, многу работи не смее да се чуваат таму, иако многумина се противат на ова.

Дали и вие ги чувате пешкирите, шминките, накитот и парфемите во бањата? Време е да ги промените навиките... 

Влагата може да го уништи составот на многу производи, од мувлата да добијат непријатна миризба или бактериите од водата во тоалетната школка да се распрскаат низ предмети на кои не сакате да има остатоци од школката... 

Влагата, бактериите и непријатната миризба се причина зошто не треба да ги чувате следниве работи во бања:

Лекови

10-raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-chuvate-vo-banjata-02.jpg

Пешкири

10-raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-chuvate-vo-banjata-03.jpg

Бањарки

10-raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-chuvate-vo-banjata-04.jpg

Накит

10-raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-chuvate-vo-banjata-05.jpg

Четки за заби (без кутија)

10-raboti-koi-nikogash-ne-treba-da-gi-chuvate-vo-banjata-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

9 работи кои никогаш не треба да ги ставате во машина за садови Кога ќе се насоберат садови, никој нема желба да ги мие, па најлесно е да се ста...
Работи кои може да ги перете во машина, без да се уништат Машината за перење облека може да ни помогне за перење на многу други работи, иа...
Зошто никогаш не треба да ги оставате чевлите низ домот и да шетате наоколу со нив? Сосема е вообичаено кога ќе си дојдете дома од некаде, барем во ходникот да влез...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg