14 економични трикови за брза организација на домот

За многумина, организацијата во домот знае да биде предизвик, посебно во време кога сè правиме на брзина.

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-001.jpg

За да не правите неред барајќи ги ситниците, за да заштедите простор и да го скратите времето поминато во чистење, искористете ги овие супер брзи, економични трикови:

Направете држач за хартија за раце со помош на закачалка.

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-01.jpg

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-02.jpg

Од закачалките може да направите и држач за дополнителна фиока во фрижидерот.

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-03.jpg

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-04.jpg

Истиот трик може да го искористите и со кутија за складирање облека.

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-05.jpg

Како да ги средите каблите со помош на штипки за документи.

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-06.jpg

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-07.jpg

Или со картони од тоалетна хартија.

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-08.jpg

Како кесата да не ви пропаѓа во кантата? Ви требаат само 2 закачалки.

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-09.jpg

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-10.jpg

Пластичните закачалки може да ви користат и како држачи.

14-ekonomicni-trikovi-za-brza-organizacija-na-domot-11.jpg

Уште 7 трикови на следната страна...Би можело да ве интересира:

8 ситници поради кои домот ви изгледа несредено, дури и веднаш по чистење Не се ни сеќавате кога последен пат сте ги варосале ѕидовите, а на закачалките в...
Предмети во домот што може (и треба) да ги замените со поеколошки варијанти Наместо пластични, купете неколку метални сламки кои ќе можете да ги користите с...
8 трикови со кои ќе си го олесните готвењето (и ќе заштедите пари) Ако ви останат многу свежи зачини што не можете да ги искористите пред да се рас...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg