Генијален и лесен трик: Како изматените јајца да не ви истечат на кујнските површини?

Овој домаќински трик стана вирален, повеќе нема да имате капки од изматените јајца врз шпоретот или работната маса.

genijalen-i-lesen-trik-kako-izmatenite-jajca-da-ne-vi-istechat-niz-kujnata-01.jpg

TikTok стана место каде луѓето редовно споделуваат домаќински трикови.

Овојпат еден корисник дава практично упатство како изматените јајца да не ви капат по кујнските површини.

Секој што некогаш мател јајца знае дека кога ќе ги истурите во тавчето, останува малку на чинијата и често капнува на страна, на шпоретот или работната маса.

Трикот е во тоа како ја вртите чинијата:

@andrew_gatt

Answer in the comments ##lifehack ##fyp ##teachersoftiktok

♬ original sound - Andrew Gatt

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Велигденски трик: Како да ги избелите жолтите јајца при варењето, со само две состојки? (видео) За црвена боја потребни се жолти јајца, но ако ги бојадисувате во пастелни бои т...
Најлесната техника за боење на шарени велигденски јајца кои изгледаат уникатно (видео) Без да направите хаос во кујната и да ги извалкате рацете, многу лесно и брзо мо...
Што да правите кога не можете да ја отворите теглата - 9 трикови кои не сте ги знаеле Колку пати досега сте се мачеле за да ја отворите теглата со ајвар, слатко или н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg