9 работи од домот од кои треба да се ослободите пред крајот на 2020-та


9 работи од домот од кои треба да се ослободите пред крајот на 2020-та

Скршени шолји за чај, стари перници, изветвени пешкири се само дел од работите кои треба да ги фрлите веднаш за свеж старт на 2021-ва година.

9-raboti-od-domot-od-koj-sekoj-treba-da-se-oslobodite-pred-krajot-na-2020-ta-01.jpg

Ви ве верува ли? Крајот на 2020-та е речиси тука. Годината која ќе ја паметиме по пандемијата конечно завршува.

Симболично во таа чест треба да се ослободите од некои натрупани работи во домот, кои само ви предизвикуваат стрес, а не ви се корисни.

Работи кои треба да ги фрлите пред крајот на 2020-та:

Стари, пожолтени и сплескани перници

Време е да инвестирате во нови, затоа што добриот сон е клучен.

Свеќи изгорени до половина

Направете место на нови празнични свеќи, кои ќе ви го разубават домот.

9-raboti-od-domot-od-koj-sekoj-treba-da-se-oslobodite-pred-krajot-na-2020-ta-04.jpg

Закачалки со различни бои и големини, кои ве нервираат со години

Вашиот гардеробер изгледа несредено во нив, а инвестицијата во нови закачалки навистина нема да ве чини многу.

Стара зимска облека која одамна не ја носите

Исперете ја, спакувајте ја во кутии и донирајте ја, многу луѓе се во криза поради пандемијата, ќе ги развеселите.

9-raboti-od-domot-od-koj-sekoj-treba-da-se-oslobodite-pred-krajot-na-2020-ta-03.jpg

Продукти со поминат рок

Од фрижидерот до тоалетот, направете детална проверка во домот и фрлете сѐ што е со поминат рок.

Уште 4 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

10 работи кои никогаш не треба да ги чувате во бањата Иако некои производи се наменети за да се користат во бањата, дефинитивно не тре...
9 работи кои никогаш не треба да ги ставате во машина за садови Кога ќе се насоберат садови, никој нема желба да ги мие, па најлесно е да се ста...
Работи кои може да ги перете во машина, без да се уништат Машината за перење облека може да ни помогне за перење на многу други работи, иа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg