Генијален трик како да немате остатоци од паста за заби на мијалникот во тоалетот

Трикот е многу едноставен, но генијален... Децата повеќе нема да прават хаос и неред при ставање на пастата за заби.

genijalen-trik-kako-da-nemate-ostatoci-od-pasta-za-zabi-na-mijalnikot-vo-toaletot-01.jpg

Мајка стана вирален хит со ТикТок видеото за тоа како успева тоалетот да ѝ биде среден и да нема паста на сите страни на мијалникот од нејзините дечиња.

Шенон откри како успева во ова со едноставен трик.

Таа прикажува дека пастата ја истискува во шишенце со пумпа (онаква како за течен сапун) и на тој начин децата користат паста, без да прават неред.

Трикот е едноставен, но генијален, зарем не?

@athomewithshannon

Best MOM HACK for Toothpaste!💡Easier for your kids & bathroom sink stays clean!! #momhacks #parentinghacks #momhack #learnontiktok #momsoftiktok

♬ Spongebob - Dante9k

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дамки од мастило, пожолтени нокти – за што можете да ја користите пастата за заби? Пастата за заби ќе ви помогне да го исчистите сребрениот накит, но и да ги отстр...
Збир од трикови за кои ќе си помислите: „како не сум се сетил/а на ова?“ Само една фотка има моќ да ви го олесни животот и тоа ќе ви се потврди во продол...
Што да правите кога не можете да ја отворите теглата - 9 трикови кои не сте ги знаеле Колку пати досега сте се мачеле за да ја отворите теглата со ајвар, слатко или н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg