10 работи кои се некорисни, но сите ги чуваме дома


10 работи кои се некорисни, но сите ги чуваме дома

Со текот на времето, по дома си акумулираме и чуваме работи кои не се ниту корисни, ниту пак изгледаат убаво.

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-001.jpg

Ова е еден симпатичен потсетник што треба да проверите и исчистите.

10 работи кои се тотално некорисни, а сите одбиваме да ги фрлиме од непозната причина:

1. Стари кујнски апарати кои повеќе не работат

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-01.jpg

2. Оштетени обувки и облека која никогаш повторно нема да ја облечете

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-02.jpg

3. Накит и додатоци кои делуваат евтино

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-03.jpg

4. Детски играчки и облека кои веќе се стари и не се употребуваат

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-04.jpg

5. Монисти од искинат накит

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-05.jpg

6. Наши детски проекти, честитки, цртежи

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-06.jpg

7. Справи за вежбање кои служат како закачалка

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-07.jpg

8. Останати материјали од реновирањето

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-08.jpg

9. Колекции од омоти и CD-а

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-09.jpg

10. Лекови со поминат рок

10-raboti-koi-se-nekorisni-no-site-gi-cuvame-doma-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 работи кои никогаш не треба да ги чувате во бањата Иако некои производи се наменети за да се користат во бањата, дефинитивно не тре...
9 работи од домот од кои треба да се ослободите пред крајот на 2020-та Скршени шолји за чај, стари перници, изветвени пешкири се само дел од работите к...
Работи кои може да ги перете во машина, без да се уништат Машината за перење облека може да ни помогне за перење на многу други работи, иа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg