8 начини како домот секогаш да ви е чист без многу напор

Без разлика дали се работи за кујната, дневната соба или трпезаријата, некако постојано се создава лом, колку и да чистите напорно и редовно.

8-nacini-kako-domot-sekogas-da-vi-e-cist-bez-mnogu-napor-001.jpg

За тоа виновни се неколку навики кои треба да ги промените „од корен“ како би имале чист и уреден дом без многу напор.

Ако ги правите следниве грешки, време е да го направите спротивното:

1. Ги оставате садовите во мијалникот, со остатоци од храна.

5571345ee1baec67f72694ecd7.jpg

2. Тенџерињата и тавите ги чувате едно во друго.

75eee6594c8803543597b31831.jpg

3. Не користите тацни или подлога кога служите шолја кафе или чај.

ee58b55135b5b219b7f2f11161.jpg

4. Ја заборавате вратата од фрижидерот подотворена.

bb83275e9eaa62b7bc5f6c5a86.jpg

5. Спиете на троседот и со тоа трупате перници и ќебиња на него.

5a925252b496b5707c5b857b36.jpg

6. Продолжувате да користите апарати на кои очигледно им е поминат рокот.

f4a5215ea2bf8a2b0948c15773.jpg

7. Носите чевли кога сте дома.

2272155197849d2d06aac12af2.jpg

8. Ја гребете даската со остриот дел од ножот, кога треба да го користите тапиод дел, односно горниот.

de212a52ba9b8353c943480442.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....
Што да правите кога не можете да ја отворите теглата - 9 трикови кои не сте ги знаеле Колку пати досега сте се мачеле за да ја отворите теглата со ајвар, слатко или н...
9 работи на кои е подобро да не штедите, за да не се каете Паметните луѓе точно знаат на што треба да го потрошат својот буџет и на што не ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg