10 причини зошто домот ви изгледа несреден, иако редовно чистите

Колку што е чистењето важно, подеднакво важно е и да не правите неколку клучни грешки, како сите простории би изгледале поуредно.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-001.jpg

Ова се 10 причини зошто домот упорно ви изгледа несредено, иако често и редовно чистите:

1. Имате слабо осветлување во просториите.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-01.jpg

2. Дозволувате малите пукнатини и несовршености на подот да се гледаат.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-02.jpg

3. Заборавате темелно да ги избришете масните капки на плотната или шпоретот.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-03.jpg

4. Не ги чистите штекерите.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-04.jpg

5. Имате испукани ѕидови.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-05.jpg

6. Ги оставате прозорите замаглени или со прашина.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-06.jpg

7. Ја игнорирате променетата боја на теписите.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-07.jpg

8. Измиените садови ги чувате на куп, наместо да ги средите веднаш.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-08.jpg

9. Детските играчки се расфрлани.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-09.jpg

10. Заборавате да го исчистите бигорот од чешмите.

10-pricini-zosto-domot-vi-izgleda-nesreden-iako-redovno-cistite-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кујнски ножеви и уште 7 работи за кои вреди да потрошите повеќе пари Ако го користите лаптопот само за забава, можете да поминете и со поевтин модел....
Што да правите кога не можете да ја отворите теглата - 9 трикови кои не сте ги знаеле Колку пати досега сте се мачеле за да ја отворите теглата со ајвар, слатко или н...
8 корисни предмети што треба да ги има во сечиј дом Некои ситни проблеми во домот, како олабавен шраф, можете да ги решите и сами, а...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg