Евтини идеи како да го уредите дворот оваа пролет (фото)


Евтини идеи како да го уредите дворот оваа пролет (фото)

Добро средениот двор е можеби најважната работа во топлите месеци кои следуваат. Па, ако немате ништо попаметно, сакате да се релаксирате и да направите нешто корисно, реализирајте некоја од овие идеи.

evtini-idei-kako-da-go-uredite-dvorot-ovaa-prolet-foto-01.jpg

Совршените саксии во иста боја и големина веќе одамна не се во тренд. Прво, скапи се, а потоа и не делуваат толку креативно колку старите, пренаменети предмети.

Започнувајќи со пластичните шишиња, старите шешири, фармерки, па сè до дрвенаријата на која никако не можете да и најдете практична намена, овие неколку идеи ќе ви бидат и тоа како корисни.

Искористете го паметно секој сончев ден и направете нешто креативно:

Би можело да ве интересира:

Орхидеите ги одбираат софистицираните дами, а розите авантуристите: Омилениот цвет го открива каракт... Велат дека вашето омилено цвеќе има многу работи да каже за вашиот карактер, нав...
„Направи сам“ идеи за на тераса и низ двор (видео) Време е да ги живнете дворовите и терасите со неколку креативни направи сам идеи...
Зошто во двор треба да ставите лажица со шеќер и вода? Идејата за поставување на лажица со мешавина од шеќер и вода веќе подолг период ...

Најчитани неделава