16-те најубави дрвја во светот


16-те најубави дрвја во светот

16te-najubavi-drva-vo-svetot-01.jpg

Постојат голем број на причини зошто треба да ги сакаме дрвјата. Помагаат при создавањето на кислородот кој го дишеме, нè штитат од сонцето кога надвор е жешко...

А, постои уште една дополнителна причина зошто треба да ги сакаме - едноставно изгледаат неверојатно во нашите градини.

Некои од најубавите дрвја, технички не се дрвја (на пример, Вистеријата припаѓа на семејството гравови, а родендронот на грмушките...), но не би сакале да ги изоставиме од листата.

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Идеи за „самовилски градини“ во дворот Трендот на домашни градини во мали садови продолжува. Овој пат, овие мали, пресл...
Домашни растенија што можат да бидат опасни за вашето милениче Растенијата се одличен начин да внесете зеленило во вашиот дом, но ако имате мил...
7 трикови како да си направите градина на вашата мала тераса Генерално сите сонуваме за голема куќа или викендица со сопствен двор, но мнозин...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg