8 симпатични идеи за мини градина во кујната како на Џејми Оливер
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


8 симпатични идеи за мини градина во кујната како на Џејми Оливер

8-simpaticni-idei-za-mini-gradina-vo-kujnata-kako-na-dzejmi-oliver-01.jpg

Дали сте дел од оние кои сонуваат за прекрасна мала градина од зачини во куната, како во видеата на Џејми Оливер?

Ако одговорот ви е позитивен, тогаш имаме 10 идеи што можете да направите:

1. Мини стаклена градина

8-simpaticni-idei-za-mini-gradina-vo-kujnata-kako-na-dzejmi-oliver-1.jpg

2. Свежи зачини во саксии

8-simpaticni-idei-za-mini-gradina-vo-kujnata-kako-na-dzejmi-oliver-2.jpg

3. Скалило со саксии

8-simpaticni-idei-za-mini-gradina-vo-kujnata-kako-na-dzejmi-oliver-3.jpg

4. Уникатни полици

8-simpaticni-idei-za-mini-gradina-vo-kujnata-kako-na-dzejmi-oliver-4.jpg

5. Стаклена градина на балконот

8-simpaticni-idei-za-mini-gradina-vo-kujnata-kako-na-dzejmi-oliver-5.jpg

6. Висечки саксии

8-simpaticni-idei-za-mini-gradina-vo-kujnata-kako-na-dzejmi-oliver-6.jpg

7. Саксии во неколку слоеви за повеќе зеленило

8-simpaticni-idei-za-mini-gradina-vo-kujnata-kako-na-dzejmi-oliver-7.jpg

8. Уште неколку совети:

1. Најлесни растенија за чување дома се млад кромид, магдонос, босилек, нане, рузмарин и коријандер.

2. Најдобра почва е онаа наменета за сите типови на растенија која можете да ја најдете во секоја цвеќара.

3. За полесно да ги распознавате растенијата добро е да ги означувате со налепници.

4. Имајте на ум дека одгледувањето на цвеќиња подразбира многу нега, трпение и внимание.

8-simpaticni-idei-za-mini-gradina-vo-kujnata-kako-na-dzejmi-oliver-8.jpg

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 најиздржливи собни растенија, погодни за сите кои не знаат да одржуваат цвеќе Дали сте од оние кои ги носите цвеќињата на душа, бидејќи не можете да одржите н...
Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Време е за рециклирање: Од стари предмети во домот направете прекрасни саксии Сигурно во домот имате низа стари предмети кои изгубиле секаква намена. Со ма...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg