6 цветови со кои може да го означите почетокот на пролетта
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Elektricari 22-03-2018
Оператор 22-03-2018


6 цветови со кои може да го означите почетокот на пролетта

На денот на почетокот на пролетта, одлучивме да издвоиме 6 цветови со кои ќе и кажете топло „добредојде“.

7-cvetovi-so-koi-moze-da-go-oznacite-pocetokot-na-proletta-001_copy.jpg

Откажете се од розите и стандардното зеленило, а за сметка на нив во домот внесете некој од овие предлози.

Во топчиња желе или вода, во стаклен сад или декоративна керамика, оставаме на вас:

1. Божури

7-cvetovi-so-koi-moze-da-go-oznacite-pocetokot-na-proletta-1.jpg

2. Виолетов јоргован

7-cvetovi-so-koi-moze-da-go-oznacite-pocetokot-na-proletta-2.jpg

3. Лалиња

7-cvetovi-so-koi-moze-da-go-oznacite-pocetokot-na-proletta-3.jpg

4. Бели маргарити

7-cvetovi-so-koi-moze-da-go-oznacite-pocetokot-na-proletta-4.jpg

5. Магнолии

7-cvetovi-so-koi-moze-da-go-oznacite-pocetokot-na-proletta-6.jpg

6. Мимози

7-cvetovi-so-koi-moze-da-go-oznacite-pocetokot-na-proletta-7.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Цвеќиња со најубав мирис за вашата градина Овие цвеќиња ќе ви помогнат покрај боја, да додадете и неодоливи мириси во вашат...
Цвеќиња со кои ќе ја освежите градината и ќе ја дочекате пролетта Пролетта е едно од најубавите годишни времиња, во чии сончеви денови ретко кој н...
5 балконски цвеќиња кои се најлесни за одржување Ништо не го разубавува балконот или терасата како што тоа го прави цвеќето. Иако...

Најчитани неделава