Цветови кои личат на нешто сосема друго
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Цветови кои личат на нешто сосема друго

Дали сте имале можност да забележите одредени цвеќиња како да имаат лик на нив или потсетуваат на одредени работи од реалноста?

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-02.jpg

Ако не, ние ќе ви дадеме неколку примери:

Орхидејата која личи на мајмун или дракула (Dracula Simia)

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-1.jpg

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-2.jpg

Орхидејата која потсетува на птица (Phalaenopsis)

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-3.jpg

Орхидејата која потсетува на голи мажи (Orchis Italica)

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-4.jpg

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-5.jpg

Цветот кој потсетува на усни (Psychotria Elata)

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-6.jpg

Цветот кој изгледа како девојчиња да танцуваат (Impatiens Bequaertii)

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-7.jpg

Цветот кој потсетува на бумбар (Ophrys bomybliflora)

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-8.jpg

Цветот кој потсетува на бебиња во прекривки (Anguloa Uniflora)

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-9.jpg

Цветот кој личи на папагал (Impatiens Psittacina)

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-10.jpg

Цветот кој потсетува на костурски глави (Antirrhinum)

cvetovi-koi-licat-na-neshto-sosema-drugo-11.jpg

Уште 9 цветови на следната страна...Би можело да ве интересира:

Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото) Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот ...
Орхидеја: 6 правила со кои чувствителната убавица ќе расцвета повторно Орхидејата е цвеќе кое на домот му дава нота на софистицираност и вреди да се зн...
Во есен се сади! Еден цвет или грмушка, едно дрвце или цела една градинa Бетонот е сив, фасадите студени, но само едно дрво меѓу нив раѓа живост. А меѓу ...

Најчитани неделава