Време е за рециклирање: Од стари предмети во домот направете прекрасни саксии
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Време е за рециклирање: Од стари предмети во домот направете прекрасни саксии

Со малку креативност нив можете да ги претворите во прекрасни саксии.

vreme za recikliranje od stari predmeti vo domot napravete prekrasni saksii 01

Старите дрвени столчиња пренаменете ги како држачи за цвеќиња. Само направете дупка во нив и ставете ги саксиите.

Уникатни саксии за цвеќе можете да имате и така што ќе ги искористите старите шолји од сервисот кој веќе не го користите. Дури и старите шешири или чевли можете да ги искористите како саксии.

Еве 15 прекрасни идеи кои ќе му дадат нов шарм на вашиот дом:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 симпатични идеи за мини градина во кујната како на Џејми Оливер Дали сте дел од оние кои сонуваат за прекрасна мала градина од зачини во куната,...
Прекрасни црни цвеќиња што ќе додадат драма во вашата градина Дали некогаш сте помислиле да додадете малку драма во вашата градина со додавање...
Практични идеи со стари гуми за пролетно разубавување на дворот и терасата Старите гуми кои повеќе не може да бидат залепени можеби ви делуваат неупотребли...

Најчитани неделава