Фото уживање во сезоната на лалиња


Фото уживање во сезоната на лалиња

Лалињата се цветови кои внесуваат елеганција каде и да се постават, а со оглед на тоа што се симбол на пролетта и потоплите денови – едноставно ги обожаваме.

foto-uzivanje-vo-sezonata-na-lalinja-001.jpg

За совршен цветен аранжман не ви треба многу – доволни ви се неколку лалиња во складни или тотално контрастни бои.

Инстаграм блогерките сосема оправдано ги преплавуваат социјалните мрежи со фотки од нив, аранжирани во облик на букет или едноставно поставени на масата покрај утринското кафе и појадок.

Освежете го домот со неколку лалиња или насадете неколку на тераса, ваше е да одберете како ќе уживате во нивната убавина.

Ние ви предлагаме кратко „загревање“ преку најубавите фотки:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Цветна градина во близина на Милано, со посадени 250 илјади лалиња (фото) Огромна градина која брои 250 илјади лалиња од 183 различни видови, ќе ја краси ...
Цвеќиња со кои ќе ја освежите градината и ќе ја дочекате пролетта Пролетта е едно од најубавите годишни времиња, во чии сончеви денови ретко кој н...
Цвеќиња со најубав мирис за вашата градина Овие цвеќиња ќе ви помогнат покрај боја, да додадете и неодоливи мириси во вашат...

Најчитани неделава