Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Креативноста на Јапонцитe: Градини ремек дела во задниот дел од камионите (фото)

Цвеќе, трева, дрвца, па дури и клупи, Јапонците успеаја да прикажат дека градот може да биде зелен само ако се сака.

kreativnosta-na-japoncite-gradini-remek-dela-vo-zadniot-del-od-kamionite-foto-01.jpg

Луѓето сè почесто живеат во мали станови и немаат опција да имаат своја градина. Ваквата ситуација во Јапонија ги натера жителите на оваа напредна земја да бидат кретивни и да организираат натпревар со кој докажуваат дека природата може да се „донесе“ секаде.

Јапонците со малку фантазија направија вистински ремек дела во задниот дел од нивните камиони.

На традиционалниот „Kei Truck Garden Contest“ камионите што се користат за превоз на градежнички материјал се претвораат во мали мобилни градини.

Од инспирација од традиционалните јапонски градини до модерен амбиент со луксузно осветлување, Јапонците беа многу креативни при овој подвиг.

Дел од нивните ремек дела:

Извор

Би можело да ве интересира:

Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
Прекрасни црни цвеќиња што ќе додадат драма во вашата градина Дали некогаш сте помислиле да додадете малку драма во вашата градина со додавање...
Совети од професионалните цвеќари: Како цвеќето во домот да ви трае до 3 пати подолго? Комбинацијата на неколку видови на цветови ќе го направи секој дом поубав и ќе м...

Најчитани неделава