Кои растенија и декоративни садници се садат овој период?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 29-09-2020
Forum Manager 29-09-2020


Кои растенија и декоративни садници се садат овој период?

Периодот на есен е идеално време за посадување на надворешни растенија. Тие освен што носат многу радост за очите, исто така ја смируваат нашата енергија, и ни помагаат да се одмориме.

koi-rastenija-i-dekorativni-sadnici-se-sadat-ovoj-period-01.jpg

Убавиот двор или балкон е идеално катче за релаксација, и претставува уникaтно обележје за една куќа. Не постои полесен начин за релаксација и опуштање, од престој во убаво уреден двор или тераса!

Ниту пак друга активност како што е уредувањето на сопствениот двор, која ќе ни ја врати позитивната енергија и ќе ни овозможи да се чувствуваме продуктивни и задоволни! Човекот со допирот на земјата ја отфрла негативната енергија, воспоставува хармонија со природата, и не е погрешно ако кажеме станува подобар човек!

koi-rastenija-i-dekorativni-sadnici-se-sadat-ovoj-period-02.jpg

ШТО ЌЕ ПОСАДИШ, ТОА ЌЕ НАБЕРИШ, вели Македонската поговорка и во директна смисла на пораката, со садење не само што придонесуваме кон поубава и поеколошка средина, туку го креираме нашиот интимен простор и имиџ.

koi-rastenija-i-dekorativni-sadnici-se-sadat-ovoj-period-04.jpg

Во Градинарски центар Фоја, Посетителите можат да најдат широк асортиман на декоративни садници по пристапни цени. Да добијат совети за нивнито зеленило и преку промотивната акција плати две, земи три да дојдат до квалитетни и евтини декоративни садници. Истовремено во ФОЈА да дојдат со своите скици и замилси и бесплатно да добијат совети.

koi-rastenija-i-dekorativni-sadnici-se-sadat-ovoj-period-03.jpg

За оваа можност можете да се информирате на телефонот: 2 772 046, преку е-маил адресата Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или преку фејсбук фан страната https://www.facebook.com/GradinarskiCentarFoja/.

Би можело да ве интересира:

Двор во Македонија уреден за мерак (фото) Во дворот на Зорица секој со задоволство би посакал да го испие утринското кафе....
5 најиздржливи собни растенија, погодни за сите кои не знаат да одржуваат цвеќе Дали сте од оние кои ги носите цвеќињата на душа, бидејќи не можете да одржите н...
Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...

Најчитани неделава