Сите се заљубени во сукулентите во облик на медузи (фото)


Сите се заљубени во сукулентите во облик на медузи (фото)

Ако сте човек кој сака и знае да негува растенија, инстантно ќе се заљубите во идејата сукулентите да ги претворите во висечки медузи.

site-se-zaljubeni-vo-sukulentite-vo-oblik-na-meduzi-3.jpg

Сукулентите се лесни за чување и одржување, а можноста за креативност со нив им е најголема предност.

А, сега добија нов облик – висечки медузи.

site-se-zaljubeni-vo-sukulentite-vo-oblik-na-meduzi-2.jpg

Доколку решите да посветите малку време на овој експеримент, еве како може да го направите сами, брзо и лесно:

site-se-zaljubeni-vo-sukulentite-vo-oblik-na-meduzi-1.jpg

Резултатите се фантастични:

https://www.instagram.com/p/B2FAWybgFQo/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BTd203HlXft/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BCWczcvFNMq/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/Bp1U8mUhh40/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B9H7flZl0ts/?utm_source=ig_embed

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 најиздржливи собни растенија, погодни за сите кои не знаат да одржуваат цвеќе Дали сте од оние кои ги носите цвеќињата на душа, бидејќи не можете да одржите н...
Како изгледа дворот на Белата Куќа, во кој има и тајна градина? (фото) Мишел Обама и Меланија Трамп се само дел од првите дами на Америка, кои го обожа...
14 растенија кои секогаш треба да ги садите заедно Сакате оваа година да направите мини градина која до лето ќе расцвета и ќе ви го...

Најчитани неделава