Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Кувар/ка 20-03-2023
Правник 20-03-2023


Идеи за 5 собни растенија и 5 зимзелени садници за на тераса + каде да ги купите онлајн

Искористете ги сончевите есенски денови за да се подновите со зимзелени садници за на тераса и со уникатни собни растенија за да го разубавите внатрешниот простор во домот. Може да си нарачате онлајн во градинарскиот центар и расадник Фоја и да ви стигнат дома.

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn01.jpg

Постои некое верување дека цвеќиња се купуваат само во лето и дека надворешниот простор од домот се разубавува само во тој период од годината.

Сепак, посебно во есен и зима, поминуваме доста време во домот, па зошто да не си го разубавиме со неколку нови растенија?

Ако немате идеја, во продолжение предлагаме по 5 идеи за садници на тераса и собни растенија за во домот, кои можете да си ги нарачате онлајн од градинарски центар Фоја или да го посетите и да изберете од големиот избор на садници и сè што е потребно за градинарство.

Собни растенија:

Tilandsia Cyanea - може да купите ТУКА 

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn-02.jpg

Ficus Elastica - може да купите ТУКА 

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn-03.jpg

Aechmea fasciata - може да купите ТУКА

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn04.jpg

Chrysalidocarpus Areca Palm - може да купите ТУКА

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn-05.jpg

Monstera adansonii - може да погледнете ТУКА, а најдобро да го одберете директно во градинарскиот центар Фоја 

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn-06.jpg

Зимзелени декоративни садници за на тераса/двор:

Chamaecyparis pisifera ‘Boulevard’ - може да купите ТУКА 

Просечна висина на растење: 1.5-2.5m

Позиција: Сонце/Полусенка

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn-11.jpg

Aucuba Japonica - може да купите ТУКА

Просечна висина на растење: 1,6-1.8m

Позиција: Сенка

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn-07.jpg

Euonymus japonicus ‘Bravo’ - може да купите ТУКА

Просечна висина на растење: 1-1.5m

Позиција: Сонце- полусенка

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn-08.jpg

Nandina domestica ‘Firepower’ - може да купите ТУКА 

Просечна висина на растење: 1-1.5m

Позиција: Сонце / Полусенка

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn-09.jpg

Picea Excelsa - може да купите ТУКА 

Просечна висина на растење: 10-15m

Позиција: Сонце / Полусенка

idei-za-5-sobni-rastenija-i-5-zimzeleni-sadnici-za-na-terasa-kade-da-gi-kupite-onlajn10.jpg

Би можело да ве интересира:

Илија од беровско направил цветна оаза во својот двор: „Имам над 300 кактуси и сукуленти, сам се гри... „Сакав да одгледувам кактуси и сукуленти уште кога бев мал, а сега ми се оствари...
5 совети со кои домашните растенија ќе ја преживеат зимата Ставајте им помалку вода, не ги чувајте во близина на грејно тело и ако немате н...
6 причини зошто растенијата ви „умираат“ речиси веднаш откако ќе ги купите Сувиот воздух во домот, особено во грејна сезона, може да претставува проблем за...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg