На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (фото)

„Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколоритен дел од станот е кујната со шарени ѕидни плочки. Омилен простор во станот ми е ѕидот во дневната соба со наши фотографии и слики“, вели Надица Димушевска Јовеска (33) за CRNOBELO.com за нејзиниот стан во Ново Лисиче.

na-gosti-kaj-nadica-svetol-stan-vo-skopje-so-shareni-plochki-vo-kujnata-i-vpechatlivi-parchinja-mebel-foto-01.jpg

Надица Димушевска Јовеска (33), по професија графички дизајнер, живее со сопругот Миро, ќеркичката Мина и Доли (нивниот миленик, малтезер) во стан од 70m2 во скопската населба Ново Лисиче.

Станот е модерно уреден и изобилува со дневна светллина.

За уредувањето на нивниот семеен дом Надица открива за CRNOBELO.com:

„Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект, а бидејќи и мене многу ме интересира внатрешно уредување се надополнувавме со идеите и точно знаевме како сакаме да изгледа нашиот дом.

na-gosti-kaj-nadica-svetol-stan-vo-skopje-so-shareni-plochki-vo-kujnata-i-vpechatlivi-parchinja-mebel-foto-19.jpg

И двајцата сакавме минималистички изглед, во кој ќе доминираат белата боја и дрвото.

na-gosti-kaj-nadica-svetol-stan-vo-skopje-so-shareni-plochki-vo-kujnata-i-vpechatlivi-parchinja-mebel-foto-26.jpg

Најколоритен дел од станот е кујната со шарени ѕидни плочки како контраст на елементите кои се изработени од бел мат медијапан во комбинација со дрво.

na-gosti-kaj-nadica-svetol-stan-vo-skopje-so-shareni-plochki-vo-kujnata-i-vpechatlivi-parchinja-mebel-foto-13.jpg

Шарените плочки во кујната се нешто што го имав како замисла уште пред да почнеме со уредување.

na-gosti-kaj-nadica-svetol-stan-vo-skopje-so-shareni-plochki-vo-kujnata-i-vpechatlivi-parchinja-mebel-foto-22.jpg

Мебелот во целиот стан односно кујната, дневната, спалната, вградените плакари се правени по мерка од ист материјал.

na-gosti-kaj-nadica-svetol-stan-vo-skopje-so-shareni-plochki-vo-kujnata-i-vpechatlivi-parchinja-mebel-foto-25.jpg

Трпезариската маса, која е изработена од масивно дрво и библиотеката се осмислени од нас и направени исто по нарачка.

na-gosti-kaj-nadica-svetol-stan-vo-skopje-so-shareni-plochki-vo-kujnata-i-vpechatlivi-parchinja-mebel-foto-06.jpg

Библиотеката сакавме да биде спој од полици за вино и книги и истата да го одделува влезот од остатокот на станот.

na-gosti-kaj-nadica-svetol-stan-vo-skopje-so-shareni-plochki-vo-kujnata-i-vpechatlivi-parchinja-mebel-foto-05.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото) „Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно ...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...
На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg