На гости кај Силвана: Стан од 72m2 во Скопје со библиотека и тиркизна гарнитура (фото)

„Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно со сопругот. Преовладуваат белата боја како и антрацит, со детали во топли тонови, како тиркизно и жолто. Најмногу уживаме во кафето на нашата тераса, која има поглед кон природа. Имам и библиотека со повеќе од 150 книги“, раскажува Силвана Аврамовска Софронијоска (29) за CRNOBELO.com.

na-gosti-kaj-silvana-stan-od-72m2-vo-skopje-so-biblioteka-i-tirkizna-garnitura-foto-01.jpg

Силвана Аврамовска Софронијоска (29), по професија правник, живее со сопругот во стан од 72m2 во Скопје.

Taa вели дека внимава на секој детаљ во уредувањето, а најомилени ѝ се библиотеката и терасата со поглед кон зеленило.

За уредувањето на станот Силвана открива за CRNOBELO.com:

„Уште пред да почнеме да го уредуваме станот знаев дека мора да имам библиотека и тиркизна гарнитура во дневната соба.

na-gosti-kaj-silvana-stan-od-72m2-vo-skopje-so-biblioteka-i-tirkizna-garnitura-foto-03.jpg

Идејата за уредувањето на станот, како и боите ги договаравме заедно со сопругот. Преовладуваат белата боја како и антрацит, со детали во топли тонови, како тиркизно и жолто.

na-gosti-kaj-silvana-stan-od-72m2-vo-skopje-so-biblioteka-i-tirkizna-garnitura-foto-08.jpg

na-gosti-kaj-silvana-stan-od-72m2-vo-skopje-so-biblioteka-i-tirkizna-garnitura-foto-02.jpg

Ако нешто треба да издвојам како детаљ и контраст во станот, тоа е тиркизната аголна гарнитура со жолти и сиви перничиња, која дополнително го отвора дневниот простор и му дава топлина.

na-gosti-kaj-silvana-stan-od-72m2-vo-skopje-so-biblioteka-i-tirkizna-garnitura-foto-25.jpg

За боите во кујната, јас сакав бела боја, а сопругот антрацит, па така горниот дел ни е бел, а долниот антрацит, споен со мермерен ефект на плотна.

na-gosti-kaj-silvana-stan-od-72m2-vo-skopje-so-biblioteka-i-tirkizna-garnitura-foto-17.jpg

na-gosti-kaj-silvana-stan-od-72m2-vo-skopje-so-biblioteka-i-tirkizna-garnitura-foto-22.jpg

Исто би ја издвоила и винаријата со задимено сиво стакло која беше целосна замисла на сопругот и навистина одлично ја надополни кујната.

na-gosti-kaj-silvana-stan-od-72m2-vo-skopje-so-biblioteka-i-tirkizna-garnitura-foto-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

На гости кај Јасмина и Дејан: Стан од 70m2 во Скопје со темни тонови и совршен поглед (фото) „Пред 5 години кога го уредувавме празниот стан, се водевме по водечките трендов...
На гости кај Надица: Светол стан во Скопје со шарени плочки во кујната и впечатливи парчиња мебел (ф... „Станот го уредувавме заедно со сопругот, кој по професија е архитект. Најколори...
На гости кај Анастасија: Стан од 90m2 во скопската населба Карпош 4 со многу дрво и топли тонови (фо... „Омилени детали ми се автентичниот ретро аналоген аудио систем сместен на интере...
На гости кај Игор Митровиќ: Модерен стан од 65m2 во Аеродром со лед осветлување во сите простории (ф... „Зградата во која живеам е нова, пред нецела година се пушти во употре...
На гости кај Мартина: Семејна куќа во Виница со природен камен и двор со многу дрвја (фото) „Во куќата направивме многу промени, не само во дизајнот на ентериер, туку и сит...
На гости кај Елена: Стан од 76m2 во скопската населба Аеродром со современа дневна и детски соби со ... „Трпезариската маса ни е со црно стакло и намерно ја вклопив со цел да го разбие...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg