Кој е локалот во кој се прават најубави фотки за Инстаграм во Виена?

Ако патот ве одведе во Виена, особено во празничните денови, посетете го Onyx, ресторан и бар со прекрасен поглед на срцето на градот, и место каде што ќе ги направите најубавите фотки за Инстаграм.

onyx-lokal-so-sovrshen-pogled-na-katedralata-sv-stefan-za-najubavite-instagram-fotki-od-viena-01.jpg

Надалеку познатиот божиќен маркет во Виена секој ноември и декември привлекува туристи од целиот свет.

Божиќниот маркет е совршено место за креирање прекрасни фотки кои ќе ги објавите на Инстаграм - празнична атмосфера, светилки, греено вино, колачиња со цимет и слично.

onyx-lokal-so-sovrshen-pogled-na-katedralata-sv-stefan-za-najubavite-instagram-fotki-od-viena-02.jpg

Но, постои уште едно место во градот каде ќе ги направите најубавите фотографии за на Инстаграм – Onyx Restaurant, кој го нуди најубавиот поглед во градот – на катедралата Св. Стефан.

onyx-lokal-so-sovrshen-pogled-na-katedralata-sv-stefan-za-najubavite-instagram-fotki-od-viena-03.jpg

Овој ресторан се наоѓа во срцето на градот, има високи прозорци и отворен поглед кон една од најпопуларните туристички локации во Виена, Stephansdom.

onyx-lokal-so-sovrshen-pogled-na-katedralata-sv-stefan-za-najubavite-instagram-fotki-od-viena-04.jpg

Тоа го прави едно од омилените места за ручек, коктел или кафе.

onyx-lokal-so-sovrshen-pogled-na-katedralata-sv-stefan-za-najubavite-instagram-fotki-od-viena-05.jpg

onyx-lokal-so-sovrshen-pogled-na-katedralata-sv-stefan-za-najubavite-instagram-fotki-od-viena-07.jpg

onyx-lokal-so-sovrshen-pogled-na-katedralata-sv-stefan-za-najubavite-instagram-fotki-od-viena-06.jpg

Погледнете како изгледа Onyx Restaurant преку фотографиите на инстаграмџиите:

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Тајно кафуле во срцето на Солун со винтиџ детали и многу цвеќе (фото) Oва необично кафуле-цвеќарница, кое е скриено од погледите на минувачите, а сепа...
На гости кај Васил Гарванлиев во Чикаго: „Живееме во елитна населба, куќата има 7 спални соби, базен... „Куќата во која живееме со Џејсон има 7 спални соби, од кои 2 се пренаменети во ...
На гости кај Иџе: Стан во „Аеродром“ со големи прозорци, поглед на Вардар и тиркизни детали „Станот го уредував јас пред неколку години, кога се вратив од трка по крајот на...
Во домот на Маријана во Штип: Куќа во барок стил, со златни елементи и многу новогодишни украси „Дневната соба ја уредивме во уникатен стил, комбинирајќи елементи на природата ...
„Смоквица“ – синџир локали во Белград, кој Србите (но и туристите) го обожаваат Пријатна атмосфера како да сте дома, топлина од секој агол, интересен избор на п...
Ресторан во Крива Паланка е вистинска есенска бајка со хризантеми и украсни тикви (фото + видео) Со доминација на хризантеми во различни бои, украсни тикви и сушена пченка, сите...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg