Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


10 мали локали во Скопје со душа – идеални за утринско кафе или појадок

Имаат по неколку масички, со љубов уредени, а во нив опива мирис на квалитетно кафе и вкусни јадења - токму тоа ги прави посебни и со душа овие мали локали во Скопје. 

10-mali-lokali-vo-skopje-so-dusha-idealni-za-utrinsko-kafe-ili-pojadok-01_copy.jpg

Ако сте од оние кои сакаат утринското кафе или кафето на пауза од работа да го испијат во мир, наместо во огромен локал со големи гужви, тогаш во продолжение имаме листа за вас. 

Станува збор за мали локали во Скопје, кои имаат по неколку масички, внатре или надвор, уредени се со душа и љубов и ќе уживате додека пиете кафе или појадувате. 

Некои од нив немаат многу простор за седење, но се специјализирани за квалитетно и вкусно кафе какво што нема да пробате на ниту едно друго место. 

Други пак, имаат уникатен ентериер и имаат посебна топлина, како да сте дома или на гости кај баба и дедо. 

А, има и такви во кои ќе пробате вкусни специјалитети, за појадок или бранч, додека уживате сами или во пријатно друштво. 

Во продолжение неколку идеи за мали локали во Скопје кои може да ги посетите: 

Дневна доза кафе

10-mali-lokali-vo-skopje-so-dusha-idealni-za-utrinsko-kafe-ili-pojadok--.jpg

Род Маркет&Кафетерија

Saman Coffee & brunch

Мили Ванили

Љубовна куќичка

Продолжува на следната страница... Би можело да ве интересира:

На гости кај Марјан Бранко во Влае: Стан од 47m2 уреден со цигли, рустични детали и минимално осветл... „Сандакот помеѓу двоседот и фотелјата е парче старо повеќе од 70 години, нерепар...
На гости кај Христина: Стан во Скопје од 80m2 уреден во минималистички стил со елементи од орев „Сакавме отворен простор со многу светлина, едноставен, со класичен, минималисти...
Кул локал во Скопје каде пиете вино и цртате, под надзор на уметник, е вистинско доживување (фото) „Тоа што ќе се слика во нашата работилница е однапред дефинирано и целиот потреб...
Не е Лапонија, Скопје е – Иглу сместување среде дивина со поглед на Езерото Козјак (фото) Спална со кревет под ѕвездите, прво утринско кафе среде дивина, па дури и тушира...
На гости кај Давор - Dave’s Kitchen: Стан од 50m2 во Скопје, комплетно уреден со мебел од IKEA (фото...  „При уредувањето најголем акцент ставив на кујната со оглед на тоа што го ...
На гости кај Александра: Празнично украсен стан во Скопје, во кој е накитено дури и во кујната (фото... „Традиционално, украсувањето во мојот дом започнува од нејзиното височество - ел...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg