Раскошната страна на празните театри и кино сали

Секогаш се полни со луѓе, бучава и насмеани лица, па раскошната страна на празните кино и театарски сали сè поретко е во преден план...

raskosnata-strana-na-praznite-teatri-i-kino-sali-01

Но, кога еден фотограф ја забележал убавината на тишината во грандиозните и раскошни сали, сфатил дека тоа ќе биде неговиот најнов и до сега невиден проект.

Како што Франк Бохбот патувал низ светот, така празните сали добивале нова и поинаква димензија.

Ќе бидете воодушевени од замислата и реализацијата, па затоа не пропуштајте ниту една фотографија:

Би можело да ве интересира:

На гости кај Кристина и Ѓоко: Стан во Скопје со „хармоника“ врата и предмети наследени од баба и дед... „Отсекогаш знаев дека еден ден кога ќе имам сопствено живеалиште ќе сакам да дом...
Хотели низ светот кои се особено популарни за фотки на Инстаграм (фото) Светот изобилува со толку многу прекрасни локации за одмор од кои ни застанува з...
Симона од Битола се преселила во викендичката во село Магарево – планински рај во рурален стил (фото... По многуте патувања и динамичниот стил на Симона Калица (25) дури и темпото...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg