Дом на крајот на светот, со поглед кон бесконечноста
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Дом на крајот на светот, со поглед кон бесконечноста

Модерно уредената вила во близина на Сантиаго сместена е на храбро, авантуристичко и по малку необично место.

dom-na-krajot-na-svetot-so-pogled-kon-beskonecnosta-01

На речиси 50 метри надморска висина, на осамениот раб на светот, со неверојатен поглед кон океан, вилата Tunquen House е модерно, удобно засолниште за семејството кое веќе неколку години живее тука.

Оддалечена е 160km од урбаниот хаос на градот, па наместо мирисот на асфалт, ова семејство ужива во мирисот на океан, сол и звукот на ветерот.

Вака изгледа животот на работ од светот, буквално:

Би можело да ве интересира:

За детето во вас: Куќички на дрво кои ќе ве освојат на прв поглед Куќичките на дрво се сон за секое дете. Во нив, децата влегуваат во свој свет во...
30 топли соби со снежен, зимски поглед (фото) Стаклените ѕидови и високи прозорци се клучни за незаборавен поглед, посебно во ...
Лео и приватно живее како Волкот од Волстрит: Во неговата вила на Малибу (фото) Леонардо ди Каприо се збогува со вилата на Малибу со поглед на плажа, но затоа ќ...

Најчитани неделава