Инспирирајте се: Топол стан од само 45 метри квадратни


Инспирирајте се: Топол стан од само 45 метри квадратни

Веќе добро познато ви е колку тешко се уредуваат малите станчиња и соби, па токму затоа ќе уживате во ова решение. Малечкото станче кое се наоѓа во Москва, Русија ќе ве остави без текст.

inspirirajte-se-topol-stan-od-samo-45-metri-kvadratni-01

Станчето кое денес ви го претставуваме е малечко парче богатство кое со денови ќе го посакувате.

Освен што е одлично уреден и опремен, во него е искористен секој милиметар простор. Најдобрите работи навистина доаѓаат во мали пакувања.

Студиото од само 45 метри квадратни е вешто преграден со дрво, завеси и плута така што се состои од дневна соба, спална соба, кујна, бања и тераса.

Во галеријата детално разгледајте го неодоливото станче и уживајте.

Можеби ќе се инспирирате за мало викенд преуредување:

Би можело да ве интересира:

Живот со стил во една соба? Можно е! Ви претставуваме како изгледа домот на една млада дама, кој и покрај скромната к...
За млада и тренди дама: Фенси стан од 35 метри квадратни (фото) Добредојдовте во малото женско кралство, кадешто царуваат добриот вкус и стил, а...
Во новиот дом на Кристијан Греј: Има ли црвена соба? Господинот Греј штотуку го купи својот нов дом во Холивуд за $2.8 милиони долари...