Во лондонскиот апартман на популарниот Стинг


Во лондонскиот апартман на популарниот Стинг

Легендарниот и незаменлив англиски музичар, со специфичната боја на глас заради која освои и скрши илјадници женски срца, го огласи за продажба својот прекрасен лондонски апартман.

poglednete-kako-izgleda-londonskiot-apartman-na-popularniot-pejac-sting

Гордон Метју Томас Самер, познат под уметничкото име Стинг, засега сѐ уште не ја открива цената од овој апартман кој е уреден во стилот на грегоријанската архитектура и дизајн.

Прекрасниот апартман се состои од 7 спални соби, 6 бањи, пространа библиотека, соба за дневен одмор и кујна.

Се работи за огромен апартман од 7000 метри квадратни кој навистина се издвојува од сѐ што досега сте сретнале.

Англичаните имаат навистина вкус за луксузно и гламурозно, а Стинг без сомневање знаел што да одбере кога се одлучил за оваа прескапа архитектура.

Апартманот го карактеризираат мермерни плочи и искривени скали кои се инспирирани од индустриските дизајни. Освен, тоа овој апартман поседува и прекрасна градина создадена за уживање.

Би можело да ве интересира:

Како од бајка – удобни домови сместени во стари градби (фото) Старите градби можат да бидат навистина посебни. Тие кријат многу приказни и има...
На гости кај Ива од Битола: Розов дом во Барби стил (фото) Ива, која работи како судија – поротник при Апелационен суд Битола, смета дека д...
На гости кај Андреја Коцева: Стан во Скопје во кој фокусот е на жолтите детали (фото) „Во секоја просторија е поставен по некој детаљ во жолта и темно сина ...

Најчитани неделава